Padá hvězda

4. dubna 2017 v 12:23
Zavři oči padá hvězda.
Už konec se blíží.
Nehodni prachu štěstí jsme nuceni přihlížet zániku všech. Hvězdy i Země. Nezasloužili jsme si další loterii galaktických let a náš nevděk odměnila nebesa letící hvězdou.
Už je docela blizoučko.
Obloha barví se rudým plamenem. Slunce mizí ve stínu padajícího tělesa.
Všude zavládlo ticho. Jakýkoliv boj je marný. Rodiny nehnutě stojí na vrcholcích kopců, drží své děti na ramenou a prázdnými pohledy hledí naoko vzhůru. Vlastně se dívají spíš za sebe. Co dřív chtěli udělat a nestihli. Kolikrát za život se ptali, jaký je vlastně smysl života a kam jejich kroky vlastně spějí. Najednou to vědí. Chápou. Cítí, nakolik jejich snažení bylo zbytečné a v duchu počítají, kolik dlouhých tisíců minut svého života docela zbytečně promrhali.
Vidím je, jak tam stoji. A v letící hvězdě spatřují rozhřešení svých hříchů. Vidím je, jak si náhle uvědomují své chyby.
Šancí na změnu ale měli více než dost. Teď už jsou všechny otázky zodpovězeny. Vše již bylo řečeno. Zítřek neexistuje. Vesmírný čas se naplnil.
Možná se sejdeme v jiném časoprostoru na jiné planetě.
Teď zavři oči a něco si naposledy přej. Už její teplo se blíží a kraj v tichosti čeká. Obejmi mě pevněji ať tíhu svých hříchů za okamžik unesu.
Zavři oči.
Padá hvězda.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 4. dubna 2017 v 15:21 | Reagovat

Musí to být hrozný pocit, čekat na konec...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama